Zpět na hlavní obsah

10.1.2020

Nejvíce nás spojuje běh, mají jasno bratři Svobodovi. A společně se chystají na CIRCLE

Premiérový ročník štafetovýho závodu CIRCLE zná svý tváře, budou jimi bratři David a Tomáš Svobodovi, kteří si postaví vlastní tým. Chtěj atakovat vítězství nebo si chtěj hlavně užít běh pod širým nebem a dobrodružství v partě? Trochu jsme je pro tebe vyzpovídali.

Nejvíce nás spojuje běh, mají jasno bratři Svobodovi. A společně se chystají na CIRCLE

Proč právě Circle?
Tomáš:
Jako individuální sportovec mám moc rád štafetové i multisportovní akce a nejsme sami. I proto se docela daří projektu Kalokagathia Aliance. Už teď se těšíme, jaký tým sestavíme a že strávíme super sportovní víkend.
David: Mám rád běžecké závody snad všeho druhu, ale koncept CIRCLE, jako týmové sportovní akce v přírodě, a navíc s bohatým doprovodným programem, je u nás jedinečný. Myslím, že se to všem účastníkům bude líbit a moc se těším na první ročník.

Vyhecujete se víc, když soupeříte nebo víc když jste v jednom týmu?
Tomáš:
Já se určitě víc snažím v týmu než v individuálních závodech. Kvůli ostatním, kteří na mě spoléhají, a protože chci pomoct k dobrému výsledku.
David: Jednoznačně, když jsme spolu v jednom týmu.

Oba jste vícebojaři, ale přesto, je nějakej sport, kterej máte nejradši?
Tomáš:
Mění se to v čase, teď to byl běh pro svoji jednoduchost a nenáročnost na vybavení a tréninkové zázemí. Ale závisí to hodně na tom, jak mi to zrovna jde.
David: Já mám asi opravdu nejblíž k běhu. Je to nejjednodušší a nejdostupnější sport, ale jako nejoblíbenější sport jsem se rozhodl žádný neoznačovat. Jsem a zůstanu myšlením vícebojař.

A je nějaký sport, kterej vás spojuje? Je to běh?
Tomáš:
Společně trénujeme prakticky hlavně běh. Proběhneme se po lese rozumným tempem a pokecáme.
David: Určitě jsme toho spolu v životě hodně naplavali, ale času, který jsme strávili během je mnohem víc a přibývá další a další.

Jakej máte vztah k běhání v noci?
Tomáš:
Nemám to nijak oblíbené, ale z časových důvodů to od podzimu do jara často nejde jinak než v podvečer s čelovkou. Už jsem si zvyknul.
David: Pro mě je to spíš ojedinělá záležitost, ale o to víc mě to baví. Běh v noci je něčím výjimečný a může to být i adrenalinový zážitek.

Jaký ambice bude mít váš tým na premiérovým ročníku CIRCLE?
Tomáš:
Uvidíme, v jaké budeme kondici a jaké parťáky bude s sebou mít, ale budeme se snažit být první.
David: Na prvním místě je pro nás sportovní zábava, při které chceme s kamarády zažít něco nového a zároveň zvládnout všechno ve zdraví. Jestli se nám podaří běžet mezi prvními, bude to o to napínavější a intenzivnější.