Zpět na hlavní obsah

6.1.2020

Proč CIRCLE? Je to závod, kde trail vládne nad silnicí

Začalo to každoročně plánovaným třídním srazem a skončilo přihláškou na štafetový závod CIRCLE. Alena Králová vypráví o tom, jak se na startovku nového běžeckého projektu dostal tým spolužáků z plzeňského gymplu a co její partu na CIRCLE nejvíce láká.

Proč CIRCLE? Je to závod, kde trail vládne nad silnicí

Co bylo tím největším lákadlem?
Trail, příroda, měkký povrch. Upřímně jsme se chtěli hlavně vyhnout silnici, což CIRCLE splňuje perfektně. Na to se těšíme.

Tým spolužáků, to je opravdu netypické. Bude to váš první běžecký třídní sraz?
Je pravda, že ta přihláška byla hodně spontánní. O CIRCLE jsem se poprvé dozvěděla dvě hodiny před třídním srazem a už tam s tou myšlenkou šla. A po srazu tým rychle přihlásila.

Takže složení štafety už je dané?
Řekla bych že jo. Nevím, co by se muselo stát, aby někdo odstoupil. To není náš styl. Všichni už se těšíme, bude to v první řadě zábava.

Název Atleti 89, který odkazuje na letopočet vašeho nástupu na školu, slibuje sestavu plnou atletů. Bude tomu tak?
Nejsme profíci, ale běháme rádi. Tým bude složený od specialistů na krátké tratě přes skokany až po ultramaratonce. Sama jsem zvědavá, jaký výsledek z toho v cíli bude.

Start i cíl je na jednom místě, stejně jako stanové městečko se zázemím. To je na českých štafetových závodech unikát. I to pro vás bylo lákadlo?
Ano, líbí se nám, že budeme celou dobu pohromadě. Jak jste zmínili už výše, bude to pro nás takový malý běžecký třídní sraz.

Jaké máte zkušenosti se stavěním stanu, kterému se na začátku nevyhnete?
Jsme vychováni v socialismu, postavit stan je pro nás rutina.

CIRCLE finalizuje náplň doprovodného programu, který poběží po celý víkend. Preferujete něco, na co nesmí pořadatelé zapomenout?
Nám stačí dobrá hudba a vhodná forma regenerace, třeba masáže.

A teď k samotné trati, která vede nádherným prostředím Ralska. Příroda je tam tak nedotčená, že tam prý žijí i medvědi. Budete se bát?
Nebojíme se, sami budeme mít s sebou medvědy hned čtyři.

Trasa bude mít všechno vč. pár stoupání. Budete silnější na rovince nebo v kopcích?
Když je to pěkně vyvážené, tak je to pro nás nejlepší. Každá trať bude příjemná výzva.

Poslední otázka: proč by se měli přihlásit vaši soupeři?
Aby si s námi užili společnou srandu, podpořili parádní atmosféru ve stanovém městečku a férově si to rozdali na běžeckých trasách.